Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/parafi23/public_html/templates/orion_belt/html/com_content/article/default.php on line 38

Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię poprzez ofiary na tacę i na nasze konto. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i troski o naszą wspólnotę…

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować:
* w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
* we wtorek wspomnienie św. Klary,
* w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego,
* w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP.
3. W środę o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta o godzinie 18.00 i Nowenna ku czci naszej Patronki.
4. W czwartek nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 rozważaniem radosnych tajemnic różańca. Modlitwie przewodniczyć będzie róża różańcowa św. Józefa. O 18.00 uroczysta Eucharystia. Po niej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą lampiony i świece.
5. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. Po każdej Eucharystii poświęcenie ziół i kwiatów.
6. W niedzielę 23 sierpnia rozpocznie się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Będzina. Uczestniczyć w niej będą jednak tylko kapłani pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Zapraszamy do pielgrzymowania duchowego oraz do udziału w nabożeństwach, które będą transmitowane on-line. Intencje składane przez pielgrzymów będą polecane w czasie Mszy Świętych i codziennych nabożeństw (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia). Intencje można składać w zakrystii i kancelarii. Pielgrzym duchowy powinien się zapisać (imię i nazwisko), aby otrzymać Przewodnik Pielgrzyma, gdzie są umieszczone codzienne modlitwy oraz konferencje.
7. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym dobrym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na kolejny tydzień wakacji życzymy: Szczęść Boże.

Duszpasterze

----------------------------------------------------------

Przypomnienia na czas pandemi

* Dbajmy o higienę i dezynfekujmy dłonie

* W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa

* Zachowujmy właściwą odległość między sobą

* Osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę winny podejść w procesji jako pierwsze lub poprosić o jej udzielenie po Mszy Świętej

* Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemną życzliwość

* Módlmy się o ustanie zagrożenia, bowiem „historia uczy, że wielkim błędem jest liczyć tylko na ludzkie siły czy potęgę postępu, gdy od Boga pochodzi moc, która jest zdolna pokonać każde zło” (Ks. Bp Grzegorz Kaszak)