Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/parafi23/public_html/templates/orion_belt/html/com_content/article/default.php on line 38

Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą parafię poprzez ofiary na tacę i na nasze konto. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i troski o naszą wspólnotę…

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować:
* w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
* we wtorek wspomnienie św. Klary,
* w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego,
* w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP.
3. W środę o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta o godzinie 18.00 i Nowenna ku czci naszej Patronki.
4. W czwartek nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 17.00 rozważaniem radosnych tajemnic różańca. Modlitwie przewodniczyć będzie róża różańcowa św. Józefa. O 18.00 uroczysta Eucharystia. Po niej procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą lampiony i świece.
5. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. Po każdej Eucharystii poświęcenie ziół i kwiatów.
6. W niedzielę 23 sierpnia rozpocznie się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Będzina. Uczestniczyć w niej będą jednak tylko kapłani pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Zapraszamy do pielgrzymowania duchowego oraz do udziału w nabożeństwach, które będą transmitowane on-line. Intencje składane przez pielgrzymów będą polecane w czasie Mszy Świętych i codziennych nabożeństw (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia). Intencje można składać w zakrystii i kancelarii. Pielgrzym duchowy powinien się zapisać (imię i nazwisko), aby otrzymać Przewodnik Pielgrzyma, gdzie są umieszczone codzienne modlitwy oraz konferencje.
7. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym dobrym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a na kolejny tydzień wakacji życzymy: Szczęść Boże.

----------------------------------------------------------

Przypomnienia na czas pandemi

* Dbajmy o higienę i dezynfekujmy dłonie

* W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa