Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/parafi23/public_html/templates/orion_belt/html/com_content/article/default.php on line 38

Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2015 roku

1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W naszej wspólnocie bardzo serdecznie i gorąco witamy Księdza Doktora Artura Seweryna. Msze Święte z rozważaniami Rekolekcjonisty o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W przyszłą sobotę dzień spowiedzi. Kapłani z dekanatu będą pełnili posługę w konfesjonałach od 8.30 i od 16.30. Bardzo prosimy o wykorzystanie tej szansy na pojednanie z Panem Bogiem i bliźnimi przed Świętami. W sobotę Msze Święte 9.00, 17.00 i 18.00. Zakończenie rekolekcji w przyszłą niedzielę. Prośmy o dobre i owocne przeżycie tych dni dla całej naszej wspólnoty…

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię. Bóg zapłać za ofiary na tacę i na nasze konto, za dary składane przy okazji opłatka na koszty ogrzewania oraz sprzątania świątyni. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdy gest życzliwości i troski o wspólnotę…
3. W tym tygodniu w liturgii będziemy celebrować
* w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła,
* w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
* w piątek wspomnienie św. Barbary - patronki górników.
4. Roraty odprawiane będą codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Bardzo zachęcamy, aby choć raz w tygodniu znaleźć czas na to wspólne czuwanie przed nadejściem Pana. Przynosimy lampiony i świece. W ten sposób przypominamy sobie, że w ciemnościach tego świata czekamy na przyjście Jezusa, który jest prawdziwym słońcem naszego życia. W poniedziałki zapraszamy szczególnie mieszkańców z ul. Leśnej, Czerpakowej i pozostałych ulic na Borach. We wtorki z ul. Starzyńskiego, Jankego, Metalowej i Klubowej. W środy z ul. Gałczyńskiego, Bobrek, Poniatowskiego i Orzeszkowej. W czwartki z ul. Niecałej, Limbowej i Maczkowskiej. W piątki z ul. Armii Krajowej, Feliks i Juliuszowskiej. W soboty z ul. Górnej, Obwodowej, Bocznej i Wąskiej oraz tych, którzy nie mogą być w inne dni.
5. W środę o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Święta o 17.00 i Nowenna ku czci naszej Patronki.
6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy roratniej od 18.40 do 19.15. Na zakończenie udzielimy indywidualnego błogosławieństwa.
7. W pierwszy piątek miesiąca Msza Święta o 8.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem róż różańcowych: od 8.00 do 9.00 - róża św. Franciszka, od 9.00 do 10.00 róża św. Jana Ewangelisty, od 10.00 do 11.00 róża św. Teresy, od 11.00 do 12.00 róża św. Józefa. Odwiedziny chorych od 8.30. O 18.00 Msza Święta roratnia.
8. W pierwszą sobotę miesiąca spotkanie Żywego Różańca rozpoczniemy o 8.30 od nabożeństwa różańcowego.
9. W przyszłą niedzielę po mszy o godzinie 11.30 poświęcenie i wręczenie medalików maryjnych dla dzieci z klas III.
10. W sobotę oraz w przyszłą niedzielę możemy złożyć dar na tacę na potrzeby rekolekcji. Bardzo prosimy nie tylko o wyjątkowe potraktowanie tej ofiary, ale także o gorliwą modlitwę za całą parafię i ofiarowanie Komunii świętej w naszych intencjach.
11. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na dzieła Stolicy Apostolskiej złożyliśmy 215 złotych. Bóg zapłać…
12. Ksiądz Biskup Grzegorz udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w najbliższy piątek 4 grudnia br.
13. Na stoliku przy wyjściu jest zdrapka adwentowa, która zawiera pewne konkretne propozycje działań na każdy dzień, aby lepiej przygotować się do spotkania z Chrystusem w Boże Narodzenie.
14. Wszystkim Solenizantom obchodzącym w tym tygodniu imieniny oraz urodziny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Panu Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki. Naszym Parafianom oraz miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i wszystkim życzymy: Szczęść Boże.

Duszpasterze

----------------------------------------------------------

Przypomnienia na czas pandemii

* Dbajmy o higienę i dezynfekujmy dłonie

* W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa

* Zachowujmy właściwą odległość między sobą

* Osoby przyjmujące Komunię świętą na rękę winny podejść w procesji jako pierwsze lub poprosić o jej udzielenie po Mszy Świętej

* Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemną życzliwość

* Módlmy się o ustanie zagrożenia, bowiem „historia uczy, że wielkim błędem jest liczyć tylko na ludzkie siły czy potęgę postępu, gdy od Boga pochodzi moc, która jest zdolna pokonać każde zło” (Ks. Bp Grzegorz Kaszak)